Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Juventus përgatitet për një largim “BIG”, agjenti i yllit të skuadrës zbarkon në Torino

Shkruar nga NEWSPORT
Juventus përgatitet për një largim “BIG”, agjenti i
Juventus

Agjenti i Federico Chiesa, Fali Ramadani, do të jetë në Itali në fillim të javës tjetër për të diskutuar të gjitha opsionet për të ardhmen e sulmuesit italian.

Juventus mund ta lërë të largohet në rast se vjen një ofertë e kënaqshme pasi kontrata aktuale e tij skadon në Qershor të vitit tjetër dhe nuk duan ta humbasin pa asnjë para në këmbim. Nuk ka ende një vendim final nga secila palë me bisedimet që janë në hapat e para.

Interesi për Chiesan është i lartë duke filluar që nga Italia ku Roma është mëse e gatshme të hidhet në sulm për yllin e Italisë. Më parë ka patur edhe ofertë 100 milionë euro nga Aston Villa pas Euro 2020, e cila u refuzua nga ‘Zonja’.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga