Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Mbappe “prezantohet” me Ronaldon: Një ëndërr e bërë realitet

Shkruar nga NEWSPORT
Mbappe “prezantohet” me Ronaldon: Një ëndërr e
 

Tashmë ka marrë fund, Kylian Mbappe është zyrtarisht një futbollist i Real Madrid. Seria disavjeçare e një ‘telenovele’ të gjatë përfundon këtu teksa ylli francez vesh më në fund fanellën e Los Blancos.

Mbappe ka reaguar pas zyrtarizimit te Real. Sulmuesi i njohur e quan ëndërr të realizuar, teksa e shoqëron me foto të tijën krah Ronaldos para disa viteve.

Postimi i Kylian Mbappe:

"Një ëndërr e realizuar, shumë i lumtur dhe krenar që i bashkohem klubit të ëndrrës sime @realmadrid. Askush nuk mund ta kuptojë se sa i emocionuar jam tani.

Mezi pres t'ju shoh dhe faleminderit për mbështetjen tuaj të pabesueshme. Hala Madrid!"

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kylian Mbappé (@k.mbappe)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga