Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Hansi Flick e nis në aksion, gjermani zgjedh të “preferuarin” e tij te Barcelona

Shkruar nga NEWSPORT
Hansi Flick e nis në aksion, gjermani zgjedh të
Lewandowski - De Jong

Hansi Flick u zyrtarizua te Barcelona, ku do të zëvendësojë Xavi Hernandez. Menjëherë gjermani e ka nisur në aksion.

Disa lojtarë priten të largohen nga Barça, teksa disa të tjerë do të jenë të paprekshëm. Kështu ish-timonieri i Bayern ka zgjedhur të “preferuarin”.

Sipas gazetarit Roger Torello, Flick dëshiron të mbajë në ekip mesfushorin holandez, Frenkie de Jong. Siç sdihet për holandezin ka shumë interesime dhe lidhet ngushtë me një largim, por duket se situata tashmë ka ndryshuar dhe pikërisht De Jong do të jetë i “parepkshëm”

Flick do të mundohet të ndërtojë skuadrën e tij në bazë të veteranëve, ku eksperienca e tyre do të jetë shumë e rëndësishme. Në këto kushte të tjerë lojtarë priten të blindojnë vendin e tyre në formacion.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga