Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Gjermania kërcënohet sërish, qyteti ku do të luajë kombëtarja shqiptare në “shënjestrën” e ISIS: Shëno golin e fundit

Shkruar nga NEWSPORT
Gjermania kërcënohet sërish, qyteti ku do të luajë
Faqja e pare e Khorasan

ISIS vazhdon të kërcënojë sërish Gjermëninë, vend që do të presë kampionatin europian “Euro 2024”. Revista propoganddistike e ISIS “Zëri I Khorasan” paralajmëron për sulme të mundshme.

Në revistë duket një fotomontazh sipas “WELT” që ka të bëjë me kompeticionin më të madh europian që do të zhvillohet në periudhën 14 qershir – 14 korrik. Në të duket një stadium dhe sipër tij qielli, kun ë të janë të shënuara destinacionet e mundshme.

Berlin, Munich dhe Dortmund. Në këtë të fundit do të luajë edhe kombëtarja shqiptare ndeshjen e parë me Italinë. Gjithashtu në të shkruhet “Shëno golin e fundit”.

Kujtojë se pak javë më parë pati kërcënime për sulme edhe për ndeshjet e Champions League, të cilat zhvilloheshin në Gjermani, Paris dhe Madrid. Autoritet gjermanë kanën nisur prej kohësh të rrisin sigurinë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga