Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Eliminimi i Brazilit nga Copa America, Vinicius: Isha i skualifikuar, por do të rikthehemi në krye

Shkruar nga NEWSPORT
Eliminimi i Brazilit nga Copa America, Vinicius: Isha i skualifikuar, por do
Vinicius Junior

Zhgënjim i madh në Brazil për shkak të eliminimit të kombëtares nga Kupa e Amerikës në çerekfinale ndaj Uruguait. Një nokaut që erdhi pa Vinicius i cili ishte i skualifikuar për shkak akumulimi kartonash. Asi i Real Madridit iu rikthye këtij eliminimi, me një postim në profilin e tij në Instagram.

"Kupa e Amerikës ka përfunduar dhe është koha për të reflektuar, për të ditur se si të përballemi me humbjen. Ndjenja e zhgënjimit rritet përsëri. Arrita të marr dy kartonë të verdhë të shmangshëm, e pashë sërish nga jashtë, por këtë herë unë kërkoj falje.

Fatmirësisht, rrugëtimi im me kombëtaren sapo ka nisur. Së bashku me shokët e skuadrës do të kem mundësinë ta kthejmë ekipin tonë në vendin që meriton. Do të kthehemi në krye, dua të jemi bashkë", shkruan sulmuesi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vinicius Jr. ⚡️???????? (@vinijr)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga