Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Deçiq fitoi titullin në Malin e Zi, Alban Xhaferi mesazh skuadrës shqiptare: Shkruat historinë, URIME

Shkruar nga NEWSPORT
Deçiq fitoi titullin në Malin e Zi, Alban Xhaferi mesazh
Deçiq

Deçiq është skuadra kampione e Malit të Zi për sezonin 2023/2024. Një sukses i jashtëzakoonshëm për skuadrën shqiptare që fiton titullin në Malin e Zi.

Kështu Deçiq shkruan historinë, pasi bëhet ekipi i parë shqiptar që ngre lart trofeun e titullit në kampionatin malazez. Një arritje kjo për popullin shqiptar në Tuz dhe jo vetëm.

E padiksutim urimet janë të shumta pas këtij suksesi. Alban Xhaferi ka uruar publikisht skuadrënn shqiptare. Presidenti i Vllaznisë i uron titullin homologut të tij pal Dreshajt, ndërsa thekson se ky ekip ka shkruar historinë në futbollin malazez.

“FK Deçiqi Tuz shpallet kampion ne Malin e Zi.

Skuadra shqiptare shkruan historine!

Urime ma të përzermta të gjithë lojtarëve, stafit teknik, tifozerise së Malsisë dhe ne vecanti Presidentit Pal Dreshaj”, janë fjalët e përzgjedhura nga Xhaferi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga