Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

U eliminuan nga Reali, Tuchel nuk e mbajnë “nervat”: Katastrofë, është absurde

Shkruar nga NEWSPORT
U eliminuan nga Reali, Tuchel nuk e mbajnë “nervat”:
Bayern Munich - Thomas Tuchel

Bayern Munich u mposht mbrëmjen e djeshme nga Real Madrid, me këto të fundit që triumfuan 2-1. Në këtë mënyrë bavarezët i thonë lamtumirë Champions Leaguem, me madrilenët që kualifikohen në finalen e madhe.

Në këtë takim kishte dhe mjaft kontestime, sidomos në fundin e ndeshjesh.  Matthijs de Ligt shënoi për të bërë rezultatin 2-2, por ndeshja u quajt tashmë e vdekur nga gjyqtarët, të cilët e konsideruan Noussair Mazraoui si pozicion jashtë loje në ngritje. Thomas Tuchel reagoi mjaft i nervozuar, ndërsa e quajti katastrofë vendimin e arbitrit dhe gjykimin e tij.

“Ishte një katastrofë absolute. Një shkelje e rregullave. Kjo skenë duhet luajtur deri në fund. Ky është rregulli. Drejtuesi i linjës bëri gabimin, dhe gjyqtari bëri gabimin e dytë”, përfundoi Tuchel.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga