Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BUNDESLIGA

U refuzuan nga Ralf Rangnick, Bayern ka 3 emra të tjerë për zëvendësimin e Tuchel

Shkruar nga NEWSPORT
U refuzuan nga Ralf Rangnick, Bayern ka 3 emra të tjerë për
Thomas Tuchel

Bayern Munich po vuan për të gjetur një zëvendësues për Thomas Tuchel, i cili  do të largohet nga bavarezët në fund të sezonit. Së fundmi u rezufuan edhe nga Ralf Rangnick dhe kjo ka bërë që drejtuesit të mos ndalin punën dhe të gjejnë të tjerë emra që mund t’i besojnë skuadrën nnë sezonin e ri.

Kështu në listën e tyre janë 3 trajnerë të njohur. Roger Schmidt dhe Erik Ten Hag janë dy të parët që po studiohet pista e tyre për transferimin në Munihc.

Në këtë listë nuk mungon as emri i Julen Lopetegui, i cili ishte shumë afër kalimit te Milan, por gjithçka u prish nga tifozët e kuqezinjve që nuk e doinin spanjollin te skuadra e tyre. Muajt të zhurmshëm do të jenë për bavarezët për të gjetur timonierin e duhur që t’ia besojnë skuadrën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga