Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BUNDESLIGA

E KRYER/ “Dhurata” e parë për trajnerin Kompany, Bayern Munchen akord total me yllin portugez

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ “Dhurata” e parë për trajnerin Kompany, Bayern
Portugalia

Bayern Munchen ka arritur të mbyllë marrëveshjen personale me Joao Palhinha. Kontrata është gati, dakordësim për pagën dhe dritë jeshile nga mesfushori portugez që dëshiron të bëjë hapin e madh në karrierë.

Pasi ishte vetëm një hap larg bavarezëve verën e fundit, Palhinha tani pret që më në fund të transferohet në Gjermani. Negociatat mes Bayern Munchen dhe Fulham janë rreth çmimit 45 milionë euro, si# raporton Sky Sports, por bisedimet finale do të zhvillohen javën tjetër.

Pas sjelljes së tij profesioniale pavarësisht kaosit në ditën e fundit të merkatos verën e shkuar, Palhinha tani do të largohet nga Fulham për të firmosur me gjigantët bavarez.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga