Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

BASKETBOLL/ Tirana barazon finalet, mposht Besëlidhjen në “Feti Borova” dhe “gatuan” përmbysjen e madhe për titullin kampion

Shkruar nga NEWSPORT
BASKETBOLL/ Tirana barazon finalet, mposht Besëlidhjen në “Feti

Është mbyllur edhe finalja e 4-të e kampionatit të basketbollit për meshkuj mes Tiranës dhe Beslëidhjes në sallën sportive “Feti Borova”. Bardheblutë kanë arritur të fitojnë me rezultatin 82-66 duke barazuar kështu finalet.

Lezhianën udhëhiqnin 2-0 në 2 ndeshjet e para por kryeqytetasit kanë bërë mrekullinë teksa barazuan në 2 të fundit duke “gatuar” kështu një përmbysje të madhe për titullin kampion. Nëse Besëlidhja do të fitonte sot, gjithçka do të merrte fund por djemtë e Erkand Karaj u treguan më të zotë dhe lënë gjithçka për ndeshjen e 5-të dhe të fundit.

Besëlidhja kërkon titullin e parë në histori ndërsa Tirana të 21-tin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga