Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Basketboll/ Diferencë minimale, Vllaznia fiton në miqësore

Shkruar nga NEWSPORT
Basketboll/ Diferencë minimale, Vllaznia fiton në miqësore

Sot u luajt miqësorja mes klubit të basketbollit Vllaznia dhe Bashkimi. Shkodranët fituan 104-97, në një sfidë interesante. Të dyja ekipet luftuan shumë për triumfin, teksa në fund fituesi u përcaktua nga vetëm pak pikë diferencë.

Paraqitje dinjitoze edhe nga klubi kosovar, ku sot bëri një lojë të kënaqshme.

Tashmë fokusi i Vllaznisë do jetë në kampionat, ku do kërkojë të jetë mes më të mirave. Takimi i sotëm u luajt në Pallatin e Sporteve, Qazim Dervishi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga