Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Asensio lë një vend "bosh", REALI i “shkel” syrin sulmuesit të Liverpool

Shkruar nga NEWSPORT
Asensio lë një vend "bosh", REALI i “shkel”

Reali konfirmoi ditën e sotme se Marco Asensio do të largohet nga “Santiago Bernabeu”. Në këto kushte në repartin e sulmut të “Los Blancos” ka një vend bosh. Drejtuesit kanë nisur menjëherë nga puna dhe duket se kanë gjetur në Premier League lojtarin e duhur.

Madrilenët pëlqejnë shumë Roberto Firmonon, i cili gjithashtu do të largohet nga “The Reds” si lojtar i lirë.

“Defensa Central”  raporton se Reali po përgatitet t’i ofrojë brazilianit një kontratë tre-vjeçare (me formulën 2+1), me pagë prej 5 milionë eurosh në sezon. Presidenti i “Los Blancos”, Florentino Perez, besohet se ka dhënë aprovimin për një gjë të tillë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga