Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ancelotti i “mbylli derën”, Brazili hidhet në sulm për një tjetër ish-madrilen

Shkruar nga NEWSPORT
Ancelotti i “mbylli derën”, Brazili hidhet në sulm

Carlo Ancelotti ishte favoriti numër një për stolin e kombëtares braziliane. Trajneri italian ka ende një vit kontratë me Real Madridin dhe mbetej i preferuari i federatës braziliane, e cila deri më tani kishte folur vetëm me disa ndërmjetës për të mos shqetësuar klubin spanjoll dhe teknikun në këtë fazë të sezonit

Megjithatë, Ancelotti i mbylli derën çdo diskutimi në konferencën e fundit teksa tha se do respektonte kontratët. Në këtë mënyrë Brazili ka hedhur sytë te një tjetër ish-madrilen. Jose Mourinho mund të jetë trajneri i ardhshëm e 5 herë kampionëve të botës.

Presidenti Ednaldo Rodrigues e pëlqen portugezin për personalitetin e tij dhe fakti që flet të njëjtën gjuhë me lojtarët do ta ndihmonte në këtë detyrë. Special One ,megjithatë ka një marrëveshje që skadon në vitin 2024 dhe përveç kësaj ka konkurrencë nga Al-Nassr.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga