Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ajo ishte duke qeshur, Rubiales i dërgon video FIFA-s për puthjen famkeqe ndaj Hermosos

Shkruar nga NEWSPORT
Ajo ishte duke qeshur, Rubiales i dërgon video FIFA-s për puthjen

Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales raportohet se i ka dërguar një video FIFA-s ku shfaqet Jenni Hermoso duke bërë shaka për puthjen e tyre. Rubiales ka qenë në qendër të një stuhie polemikash në Spanjë që nga finalja e Kupës së Botës për femra, të cilën vendi i tij e fitoi 1-0.

Pas fitores ndaj Anglisë, Rubiales e kapi dhe e puthi Hermoson pa pëlqimin e saj. Ajo tha më pas se nuk i ka shijuar puthja, ndërsa 81 lojtarë kanë pohuar që atëherë se nuk do të luajnë për Spanjën derisa Rubiales të shkarkohet. Në një kthesë të çuditshme, nëna e tij tani është në grevë urie, duke kërkuar që Hermoso të "tregojë të vërtetën" për atë që ndodhi.

Rubiales ka pohuar vazhdimisht se puthja ishte "konsensuale". Një hetim për sjelljen e tij është në vazhdim. Tani, pamjet e reja janë shfaqur nga autobusi i ekipit spanjoll që duket se tregon Hermoso duke qeshur me memet e mediave sociale të krijuara nga puthja. Ajo duket se tregon një kapje në ekran të incidentit famëkeq, së bashku me një foto të Iker Casillas duke puthur gazetaren Sara Carbonero pasi ekipi i meshkujve La Roja fitoi Kupën e Botës 2010.

Rubiales më pas u filmua duke hipur në autobus dhe ekipi dukej se këndonte fjalën 'beso', që do të thotë 'puthje'. Ai është suspenduar nga FIFA, por presidenti i federatës spanjolle tani ia ka dërguar videon organizatës teksa kërkon të mbrohet, sipas El Espanol. Historia ka dominuar ciklin e lajmeve në Spanjë dhe mbetet për t'u parë se si do t'i përgjigjet FIFA ndaj Rubiales që t'i dërgojë videon.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga