Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

90 minuta në fushë ndaj Liverpool, ja me çfarë note vlerësohet Armando BROJA

Shkruar nga NEWSPORT

Armando Broja luajti sot 90 minuta me Southampton ndaj Liverpool. Skuarda e drejtuar nga Jurgen Kloop ishte e papërmbajtshme pasi fitoi me rezultatin e thellë 4-0. Edhe pse nuk kishte shumë shanse, Broja bëri një ndeshje tepër pozitive dhe në një aksion portieri Alisson I mohoi golin.

Pas ndeshjes, “Sofascore”, portal që merret me notat e lojtarëve e ka vlerësuar me notën 6.4 sulmuesin e Kombëtares shqiptare. Broja gjuajti njëherë në portë duke krijuar një rast të rrezikshëm, bëri 5 driblime, 2 nga të cilat ishin të suksesshme, ndërsa nga 11 raste në lojën në ajër fitoi 7 prej tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga