Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Real Madrid shton fantazinë, rikthen në Spanjë yllin e Milanit

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Real Madrid shton fantazinë, rikthen në Spanjë yllin e
Brahim Diaz është lojtari më i ri i Real Madrid. Lajmi ne konfirmon vetë klubi madrilen me një postim në rrjete sociale ku zyrtarizon fantazistin. Në fakt ky është një rikthim për shtatshkurtrin në Madrid teksa ka luajtur me Los Blancos përpara 3 viteve duke fituar edhe La Ligan përpara se të transferohej te Milani në formë huazimi. Kuqezinjtë nuk e kanë ushtruar opsionin e blerjes pasi madrilenët ishin të gatshëm të “thyenin” këtë opsion me klauzolën e riblerejës që kishin vendosur. Diaz ishte një nga protagonistët e Milanit në fitimin e titullit kampion dhe një titullar këtë sezon për skuadrën e Piolit.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga