Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Ylli i Serie A dhe benjamini i Interit, plani i “Zonjës së Vjetër” për të bindur Conten

Shkruar nga NEWSPORT
Ylli i Serie A dhe benjamini i Interit, plani i “Zonjës së

Zërat për rikthimin e Antonio Contes në Serie A te Juventusi sa vijnë e shtohen. Prestigjozja britanike, BBC, raporton se drejtuesit e “Zonjës” kanë një plan për të bindur teknikun italian të marrë në dorë edhe njëherë pankinën e bardhezinjve.

Dy janë objektivat e Juventusit, Sergej Milinkovic-Savic dhe Alessandro Bastoni. Mesfushori i Lazios është dëshirë e vjetër e Zonjës por presidenti Lotito ka ënë një çmim shumë të lartë prej 120 milionë eurosh. Mbrojtësi i Interit do të jetë ndoshta më i vështirë, jo vetëm për shkak të çmimit por edhe për rivalitetin mes dy ekipeve.

Tifozët zikaltër nuk do bënin “sehir” nëse kjo marrëveshje merr jetë. Këto dy lojtarë shihen si dhurata e mirëseardhjes për Antonio Conten.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga