Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

VOLEJBOLL/ Tirana e Skënderbeu shpallen fitues të Kupës së Shqipërisë, mposhtin në finale Erzenin dhe Partizanin

Shkruar nga NEWSPORT
VOLEJBOLL/ Tirana e Skënderbeu shpallen fitues të Kupës së

Dita e sotme ka qenë një ditë e shënuar në volejbollin shqiptar teksa u luajtën dy finalet e Kupës së Shqipërisë për femra dhe meshkuj.

Të parët që zbritën në parketin e Asllan Rusit në orën 16:00, ishin ekipet e femrave, Partizani e Skënderbeu. Vajzat korçare fituan finalen e madhe 2-3 me sete duke rikthyer në Korçë trofeun e tetë të Kupës pas 45 viteve pritje.

Në orën 19:00 rradha ishte për finalen e meshkujve në palestrën e Farka Volley mes Tiranës dhe Erzenit. Djemtë bardheblu mposhtën ata shijakas me rezultatin 3-1 me sete.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga