Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Vjen momenti i Armando Brojës, Chelsea publikon formacionet kundër Aston Villës

Shkruar nga NEWSPORT

Premier League do të luajë ditën e sotme disa nga ndeshjet e javës së 6-të të saj. Një nga sfidat është edhe dueli mes Chelsea dhe Aston Villës.

Ky takim do të startojë në orën 15:00 dhe pritet me mjaft interes sidomos nga tifozët shqiptarë. Armando Broja prej muajsh ndodhet larg fushave të blerta, por duket se sot ka ardhur momenti i tij.

Mauricio Pochettino ka vendosur ta grumbullojë sulmuesin shqiptarë, i cili do të jetë në stol dhe pritet që të marrë minutat e para në rikthimin e tij në fushë.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Sanxhez, Gustro, Disasi, Silva, Colëill, gallagher, Caicedo, Sterling, Fernandez, Mudryk, Jackson.

Aston Villa: Martinez, Digne, Torres, Konsa, Cash, Douglas Luiz, Kamara, Zaniolo, Diaby, McGinn, Ëatkins.

[caption id="attachment_707393" align="alignnone" width="702"]Formacioni titullar i Chelsea dhe Broja në stol Formacioni titullar i Chelsea dhe Broja në stol[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga