Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Shqiptarët dhurojnë spektakël në Turqi, dy kuqezinjtë ‘gatuajnë’ golat për ekipet e tyre

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Shqiptarët dhurojnë spektakël në Turqi, dy

Eduart Rroca dhe Endri Çekiçi janë shfaqur protagonist në ndeshjen që po luajnë kundër njëri-tjetrit. Istanbulspor i Rrocës po humbet aktualisht 1-2 përballë Pendikspor, ekip ku aktivizohet Çekiçi.

Në fillim u shfaqe protagonist Rroca, i cili asistoi për shokun e ekipit, me këtë të fundit që tundi rrjetën për të barazuar sfidën në minutën e 40’. Por vetëm 8 minuta më vonë, krosimi perfekt i Endri Çekiçit solli sërish avantazhin për Pendikspor.

Në këtë ndeshje përveç Eduart Rrocës dhe Endri Çekicit është dhe një tjetër shqiptar. Florian Loshaj është gjithashtu në fushë për Istanbulspor.

ASISTIMI I EDUART RROCËS:

ASISTIMI I ENDRI ÇEKIÇIT:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga