Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Sherr masiv në Spanjë, lojtarët e kombëtares përleshen me policinë. Arrestohet portieri

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sherr masiv në Spanjë, lojtarët e kombëtares

Një sherr masiv ka ndodhur në Spanjë. Kombëtarja e Perusë kishte zgjedhur stadiumin e Atletico Madrid për të zhvilluar një miqësore me Marokun. Por siç duket ka ndodhur ajo që nuk e prisnin.

Lojtarët ndodheshin jashtë hotelit ku po qëndronin edhe forcat e policisë. Në një moment futbollistët afrohen për t’u përshëndetur me tifozët, por ndërhyrja e policisë ka bërë që situatat të degrvojë deri në përplasje fizike mes tyre.

Për këtë sherr u arrestua portieri i amerikan-latinëve, Pedro Gallese, i cili përfundoi në komisariat. Pas disa minutave situatat është qetësuar dhe gardiani i portës u la i lirë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga