Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Roma ngec në transfertë dhe rrezikon kualifikimin, Arsenal bën detyrën, njihuni me 21 golat e Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Roma ngec në transfertë dhe rrezikon kualifikimin, Arsenal

Europa League ka dhënë verdiktet për ndeshjet e pasditës që startuan në orën 18:45. Takime të rëndësishme, ku Roma ngeci në transfertë 1-1 kundër Betis. Arsenali bëri detyrën kundër Bodo/Glimt, kurse Feyenoord u ndal në barazim 2-2 kundër Midjylland.

Freiburg vuri diktatin në Francë duke mposhtur 4-0 Nantes. Ndërsa Qarabag u ndal në një barazim pa gola në shtëpi. Më poshtë njihuni me gjitha rezultatet e ndeshjeve të Europa League që nisën në orën 18:45.

REZULTATET E EUROPA LEAGUE:

AEK Larnaca – Fenerbahçe 1-2

Betis – Roma 1-1

Bodo/ Glimt – Arsenal 0-1

Dynamo Kyiv – Rennes 0-1

Feyenoord – Midtjylland 2-2

Nantes – Freiburg 0-4

Qarabag – Olympiacos 0-0

Royale Union – Braga 3-3

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga