Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ PANIK në Hungari, futbollisti shqiptar bie pa ndjenja në fushën e lojës, zëvëndësohet dhe i bie sërish të fikët

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ PANIK në Hungari, futbollisti shqiptar bie pa ndjenja në

Një episode që ka rikësuar të gjithë të pranishmit ka ndodhur në Hungari në ndeshjen mes Ujpest dhe Kecskemeti e cila u mbyll me fitoren e vendasve 3-0. Protagonist për fat të keq është bërë lojtari shqiptar Lirim Kastrati.

Futbollisti i Kosovës, pas një përplasje me kundërshtarin në minutën e 20’, u rrëzuka në tokë dhe humbi ndjenjat. Të gjithë shokët e ekipit bashkë me stafet mjekësore të dy ekipve, të alarmuar, vrapuan në fushë në ndihmë të tij.

Pas disa minutave panik, Kastrati ia doli të ngrihej dhe më pas u zëvëndësua nga trajneri për arsye sigurie. Mirëpo, nuk mbaron me kaq sepse Kastrati edhe kur ishte në stol, i ra sërish të fikët dhe u shtrua me urgjencë në spital. Tashmë bëhet e ditur në mediat hungareze se lojtari nuk ka asnjë rrezik serioz dhe po merr mjekimin e duhur.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga