Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Nga një Lautaro tek tjetri, Juventus mposhtet nga Udinese dhe sheh me 'dylbi' Interin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Nga një Lautaro tek tjetri, Juventus mposhtet nga Udinese dhe sheh

Juventus 0-1 Udinese (Lautaro Gianetti 25')

Juventus pëson një tjetër humbje, kësaj rradhe nga Udinese në shtëpi. Bardhezinjtë u mposhtën me rezultatin minimal 0-1 me një gol në pjesën e parë. Autori i golit ishte një tjetër Lautaro, kësaj rradhe jo i përhershmi i Interit, por mbrojtësi Gianetti i Udineses.

Një humbje që e nxjerr totalisht nga gara për titull pasi shkon në -7 nga zikaltërit të cilët kanë një ndeshje të prapambetur për të luajtur dhe mund ta thellojnë në +10.

‘Zonja’ nuk ngre kokë pas humbjes në Derbin e Italisë me djemtë e Inzaghit dhe tani duhet të shohë në ‘pasqyra’ pasi Milani po afrohet furishëm.

Formacionet zyrtare:

Juventus (3-5-2): Szczesny; Gatti, Bremer, Alex Sandro; Weah, McKennie, Locatelli, Rabiot, Cambiaso; Milik, Chiesa. Trajner: M. Allegri

Udinese (3-5-2): Okoye; Nehuen Perez, Lautaro Giannetti, Kristensen; Ehizibue, Lovric, Walace, Samardzic, Zemura; Thauvin, Lucca. Trajner: G. Cioffi

Rastet:

60' Goli i anulluar për shkak se topi kaloi vijën nga krosimi i Chiesas (VIDEO)

56' Pretendim për penallti nga Juventus, gjyqtari vijon lojën (VIDEO)

42' Portieri i mohon golin Milik, Juventus ende në disavantazh (VIDEO)

33' Rabiot gjuan nga distanca e largët, por pret gardiani i Udineses (VIDEO)

25' Goli i Udineses (VIDEO)

1' Nis ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga