Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Koreografi fantastike nga tifozët e Milanit, Zlatan IBRAHIMOVIC përlotet në ndeshjen e lamtumirës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Koreografi fantastike nga tifozët e Milanit, Zlatan IBRAHIMOVIC
Zlatan Ibrahimovic do të japë lamtumirën e tij nga Milani në ndeshjen e sotme ndaj Hellas Verona. Gjiganti suedez nga viti i ardhshëm nuk do të jetë më lojtar i kuqezinjve por ende s’ka një vendim zyrtar nëse do të tërhqet apo jo nga futbolli i luajtur. Në San Siron e mbushur me mbi 70 mijë spektatorë, tifozët e Milani i kanë dedikuar një koreografi speciale 41-vjeçarit. Emocionet janë të forta dhe si rrallëherë, Ibrahimovic nuk i ka mbajtur dot lotët teksa duartroket dashamirësit e tij. E ardhmja, siçu përmend më lart, mbetet enigmë por ai ka prej një viti ofertë zyrtare nga Monza e dy miqve të tij të vjetër, Berlusconi e Galliani ndaj mbetet të shihet se çfarë do të vendosë ikona e futbollit botëror.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga