Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Barcelona cinike përballë Bilbaos, VAR i “shpëton” në fund dhe shkojnë +9 nga Real Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Barcelona cinike përballë Bilbaos, VAR i

Athletic Bilbao 0-1 Barcelona

(Raphinha 45’)

La Liga

Java 27

Stadiumi: San Mames

Ndeshja: Barcelona mori një fitore minimale ndaj Bilbaos në transfertë. Goli i Raphinhas i anuluar fillimisht për offside por me VAR festa iu dha katalanasve që marrin tre pikë shumë të rëndësishme në garën për titull. Në minutën e 87; do të vinte edhe goli i barazimit por që do të anulohej me VAR për shkak të një faulli në fillim të aksionit.

Blaugranat me këtë fitore shkojnë në kuotën e 65 pikëve, plot 9 diferencë nga Real Madrid në vendin e dytë. Një hap shumë i madh drejt titullit kampion teksa kanë mbetur edhe 13 ndeshje nga fundi i kampionatit.

Formacionet Zyrtare:

Bilbao (4-2-3-1): Agirrezabala; De Marcos, Vivian, Martinez, Malenziaga; Garcia, Vesga; N. Williams, R. Garcia, Berenguer; I. Williams. Trajner: Ernesto Valverde

Barcelona (4-3-3): Ter-Stegen; Roberto, Kounde, Christensen, Balde; De Jong, Busquets, Gavi; Raphinha, Lewandowski, Torres. Trajner: Xavi Hernandez

Goli i Raphinhas:

Goli i anuluar i Bilbaos:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga