Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Arsenal “harron” të fitojë, londinezët nuk përfitojnë nga humbja e City dhe lënë pikë ndaj Brentford

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Arsenal “harron” të fitojë, londinezët nuk

Arsenal nuk arriti të marrë më shumë se një barazim 1-1 ndaj Brentford në shtëpi përpara tifozëve të tyre. Në Emirates Stadium thuajse të mbushur, Topcinjtë nuk arritën të kthehen te fitorja pas humbjes ndaj Everton dhë lënë dy pikë të vyera në garën për titull.

Londinezët nuk përfitojnë nga humbja e Manchetser City ndaj Tottenham dhe vazhdojnë kështu me distancën +6. Ekipi i Guardiolas do të luajë nesër ndaj Aston Villa për të provuar të afrohet me kryesuesit. Leandro Trossard shënoi golin e parë me fanellën e Arsenal por nuk arriti ta mbyllë me fitore pasi Ivan Toney do të barazonte shifrat.

Ndeshja do të mbyllej me tensione teksa lojtarët e dy ekipeve do të përplaseshin fizikisht në minutën e fundit të sfidës pas një pretendimi për penallti të miqve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga