Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

Verstappen i pandalshëm edhe në Spanjë, Hamilton rikthehet në podium (RENDITJA)

Shkruar nga NEWSPORT

Është mbyllur edhe gara e Çmimit të Madh në Spanjë tek Formula 1. Max Verstappen kryeson sërish. Piloti i skuderisë së Red Bullit u nis i pari pas fitimit të provave zyrtare ditën e djeshme. Hollandezi nuk ka gabuar as në këtë garë duke qëndruar sërish i pari.

Bie në sy rikthimi i Leëis Hamilton në podium që pas garës në Australi ku u rendit i dyti. Piloti britanik i Mercedes u nis i katërti ku arriti të rikuperojë dy vende. Nga ana tjetër shoku i skuadrës Russell mbylli treshen e podiumit.

Sergio Perez nuk shkon më shumë se vendi i 4-të në garën e Katalonjës. Kujtojmë që meksikani e nisi garën nga vendi i 11-të dhe arriti të rikuperonte plot 7 vende.

Renditja e plotë:

[caption id="attachment_695382" align="alignnone" width="666"]Renditja Formula 1 Renditja Formula 1[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga