Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Vendimi për t’u larguar, Lewandowski dhe Xavi takim “kokë më kokë”

Shkruar nga NEWSPORT
Vendimi për t’u larguar, Lewandowski dhe Xavi takim “kokë

Xavi Hernandez do të largohet në fund të këtij sezoni nga skuadra e Barcelonës, me spanjollin që ka njoftuar vetë diçka të tillë. Katalanasit këtë sezon janë shumë larg pritshmërive dhe kanë shumë oshilacione. Kjo ka bërë që të dështojnë në Superkupën dhe në Kupën e Mbretit, ndërsa në kampionat janë 11 pikë ma pak se Girona kryesuese.

Në këto kushte Xavi e mendon të arsyeshëm largimin e tij. Një vendim i tillë siç duket nuk është pritur shumë mirë nga lojtarët, madje disa prej të cilëve kanë tentuar t’i ndryshojnë mendjen timonierit të tyre.

Ëshë pikërisht “veterani", Robert Lewandowski që sipas mediave spanjolle ka pasur një bisedë me Xavin. Sulmuesi është munduar t’i mbushë mendjen 44-vjeçarit dhe nuk ka asnjë gabim nga ia, por lojtarët duhet të marrin më shumë përgjegjësi.

Por gjithsesi, pavarësisht mbështetjes nga lojtarët, Xavi është i bindur në vendimin e tij dhe do të tentojë që në Champions të bëjë maksimumin për të shpëtuar edhe sezonin e Barçës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga