Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

ZYRTARE/ Vllaznia ‘blindon’  të ardhmen, talenti shkodran firmos kontratën 3-vjeçare

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Vllaznia ‘blindon’  të ardhmen, talenti shkodran
 

Ersi Zaganjori do të vijojë të jetë një futbollist i Vllaznisë. Është vetë klubi shkodran që zytarizon rinovimin e kontratës me talentin e akademisë. Mesfushori 19-vjeçar ka firmosur një kontratë 3-vjeçare e cila skadon më 30 qershor 2027.

Zaganjori ishte një nga disa produkteve të akademisë që debutoi këtë sezon me ekipin e parë. Fantazisti luajti 4 ndeshje në Superiore, 1 në Kupë dhe 1 në Final Four, ndërsa ka qenë një prej lojtarëve më të rëndësishëm në ekipet e moshave.

Zaganjori bëhet lëvizja e dytë në merkato e drejtuesve kuqeblu pas afrimit të Amir Kahrimanovic që gjithashtu ka të njëjtin pozicion. Shumë lëvizje të tjera priten gjatë verës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KF Vllaznia (@kfvllaznia)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga