Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

ZYRTARE/ Tjetër largim me peshë nga Kukësi, verilindorët humbasin një lider: Që nga dita e parë dhashë gjithçka

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Tjetër largim me peshë nga Kukësi, verilindorët
Kukesi

Franko Lamçe nuk është më një futbollist i Kukësit. Lajmin e bën të ditur vetë mbrojtësi që zyrtarizon largimin me një postim në faqen e tij në Facebook.

“Pas 1 viti e gjysmë me Kukësin është koha për të thënë mirupafshim. Që nga dita e parë dhashë gjithçka për shokët dhe skuadrën. Do të doja të falenderoja klubin dhe tifozët për mbështetjen. Iu uroj vazhdimësi të mirë në të ardhmen. Faleminderit!”- shkruan mbrojtësi.

Lamçe ishte një nga lojtarët kryesor për verilindorët këtë sezon duke luajtur rregullisht në formacionin titullar. Polivalent dhe me eksperiencë, Lamçe luajti në çdo pozicion të prapavijës, madje edhe në mesfushë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga