Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

ZYRTARE/ Egnatia bën goditjen e madhe, Regi Lushkja firmos me kampionët

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Egnatia bën goditjen e madhe, Regi Lushkja firmos me
Agim Demrozi dhe Regi Lushkja

Regi Lushkja do të jetë futbollisti i ri i Egnatias. Është vetë klubi rrogozhinas që zyrtarizon afrimin e mesfushorit me një postim në rrjete sociale.

“Egnatia afronë në “avionin e kampionëve” një lider në Abissnet Superligë! Kampionë.. në bordin tonë sa po u bashkua një futbollist lider i Abissnet Superliga. Klubi njofton se ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me mesfushorin Regi Lushkja. Ëelcome Regi Lushkja!”- shkruan klubi.

Lushkja transferohet tek Egnatia pasi mbylli aventurën e tij 2-vjeçare me Tiranën. Një goditje e kampionëve të Superiores që përforcojnë organikën me një lojtar të konfirmuar të elitës shqiptare.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga