Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

ZYRTARE/ Nuk pret përfundimin e kontratës, klubi i Superiores ndan rrugët me mbrojtësin

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Nuk pret përfundimin e kontratës, klubi i Superiores ndan
Fotomontazh / Superiore

Edhe pse ka edhe 1 vit të mbetur në kontratë, Mateo Qarri nuk do të jetë më pjesë e ekipit të Bylisit. Qendërmbrojtësi është lënë i lirë nga klubi ballshiot, duke gjetur akordin për të shkëputur kontratën që i mbante të lidhur deri në vitin 2025.

Lajmin për largimin e Qarrit e ka bërë të ditur vetë klubi i Bylisit me anë të një postimi në faqen zyrtare ku shkruan:

“FK Bylis njofton se ka lënë të lirë mbrojtësin Mateo Qarri, i cili kishte edhe 1-vit kontratë me klubin tonë. Klubi dhe mbrojtësi vlonjat kanë gjetur marrëveshjen e mirëkuptimit dhe ndahen me shtrëngim duarsh.

FK Bylis e falenderon Qarrin për kontributin e dhënë, në realizimin e objektivit madhor, ngjitjes në Superiore dhe i uron shumë suksese në vijimin e karrierës!”.

Kujtojmë që mbrojtësi 25-vjeçar e mbyll aventurën e tij me Bylisin vetëm pas 1 sezoni, pasi me ballshiotët u bashkua verën e shkuar, kohë kur vendosi të largohej nga Flamurtari. Qarri në këtë sezon që lamë pas ishte një nga lojtarët kyç të ekipit, duke e ndihmuar Bylisin që të rikthehet në Superiore.

Tashmë, pritet të shihet nëse Qarri do të vazhdojë të jetë pjesë e Superiores, apo do të rikthehet në Kategorinë e Parë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FK BYLIS (@bylisal)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga