Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Cagliari shpëton Milanin nga turpërimi, ndal Interin dhe i mohon Scudetton në derbi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Cagliari shpëton Milanin nga turpërimi, ndal Interin dhe i
Inter - Cagliari

Cagliari ndali Interin në ndeshjen e javës së 32-të të Serie A. Jugorët barazuan zikaltërit në San Siro me rezultatin 2-2, goli i parë u shënua nga Marcus Thuram në start, ndërsa Cagliari barazoi në pjesën e dytë me Shomurodov. Një penallti do të rikthente në avantazh Interin me anë të Calhanoglu, por Nicolas Viola do të baraspeshonte sërish rezultatin në minutën 83’.

Ky barazim i heq mundësinë Interit të shkruajë histori duke fituar titullin kampion në një ndeshje derbi. Fitorja ndaj Milanit javën tjetër do t’i mundësonte zikaltërve të ngrinin lart trofeun, gjithmonë nëse do të dilnin me 3 pikë sonte.

Interi deri tani ka grumbulluar 83 pikë, 14 më shumë se Milani kur mbeten edhe 18 të tjera në lojë (6 ndeshje).

GOLAT:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga