Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Vendi i 3-të si “trofe”, Skënderbeu kërkon fitoren në finalen e vogël ndaj Vllaznisë

Shkruar nga NEWSPORT
Vendi i 3-të si “trofe”, Skënderbeu kërkon fitoren
Skenderbeu - Vllaznia

Humbja me Partizanin me shifrat 1-0 në gjysmëfinalen e parë të “Final – Four” nuk shihet si dramtike në Korçë. Korçarët do të kenë mundësinë të luajnë një tjetër finale këtë sezon.

Do të duelojnë me Vllazninë në finalen e vogël të “Final – Four”, e cila është e vlefshme për vendin e 3-të. kështu më 24 maj në orën 19:00 në “Air Albania” Skënderbeu dhe Vllaznia do të vihen përballë për vendin e 3-të.

Skuadra e Ivan Gvozdenovic do të kërkojnë fitoren për të qenë ata forcë e 3-të, ndërsa për ta do të ishte si një “mini – trofe”, pasi në vitin e parë të në Superiore pas ngjitjes arrijnë të jetë menjëherë protagonistë. Një duel i gjithi për t’u shijuar, ku korçarët dhe shkodranët vihen përballë vetëm pas javë pas duelit të fundit mes tyre në kampionat, sfidë që u fitua 5-1 nga Skënderbeu dhe që u siguroi pjesmarrjen  në “Final – Four”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga