Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Titullari i Tiranës lë pas dëmtimin, Tirana me një "armë" më shumë në Derbi

Shkruar nga NEWSPORT
Titullari i Tiranës lë pas dëmtimin, Tirana me një
Liridon Latifi

Liridon Latifi ka lënë pas dëmtimin, që e detyroi të qëndrojë jashtë fushave të blerta në 2 ndeshjet e fundit të Superiores. Titullari i sulmit te Tirana është në dyshim, për ndeshjen e kthimit në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë përballë Kukësit.

Erbim Fagu bëri të ditur që Liridon Latifi është bashkuar me grupin. Dhe pse ndoshta jo i gatshëm si titullar për Kukësin, Latifi pritet të jetë në maksimumin e tij për Derbin e kryeyqytetin kundër Partizanit.

Takimi merr jetë të dielën në orën 19:00 te stadiumi “Air Albania”. Nëse te lojtarët e tjerë te Tirana mund të thuhet se do të kenë ngarkesë fizike për shkak të kalendarit të ngjeshur, e njëjta gjë nuk vlen për Latifin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga