Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Tirana për “pazar” te Vora, bardheblutë nisin bisedimet me autorin e 15 golave

Shkruar nga NEWSPORT
Tirana për “pazar” te Vora, bardheblutë nisin bisedimet me
Vora

Fatmir Prengaj është lojtari i radhës që ka rënë në “radarin” e Tiranës. Madje sipas informacioneve bardheblutë kanë nisur bisedimet me skuadrën e Kategorisë së Parë.

23-vjeçari pëlqehet nga skuadra kryeqytetase, e cila e konsideron si një përforcim të rëndësishëm për Europën. Ish-futbollisti i Laçit ka bërë në sezon fantastik me Vorën.

Në 33 ndeshje ia ka dalë të shënojë plot 15 gola, duke ndihmuar kështu Vorën të siguronte “Play-Off” dje të tentonte ngjitjen në Superiore. Kujtojmë se në të kaluarën 23-vjeçari ka luajtur me Laçin dhe Erzenin në Superiore.

Tirana për “pazar” te Vora, bardheblutë nisin bisedimet me
Fatmir Prenga

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga