Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Te Tirana ka festë pas fitores me Kukësin, klubi surprizon Erbim Fagun

Shkruar nga NEWSPORT
Te Tirana ka festë pas fitores me Kukësin, klubi surprizon Erbim Fagun
Tirana, Erbim Fagu

Tirana u rikthye te fitorja duke mposhtur Kukësin në “Air Albania” e duke mbajtur gjallë shpresën për të kapur një vend në Final Four. Ai goli i Abazajt ishte si një çlirim e miksim emocionesh që u jep pak frymëmarrje bardhebluve që po kalojnë një sezon plot vuajtje.

Pavarësisht episodit me tifozërinë, mund të thuhet se atmosfera në skuadër ka fituar një ‘rreze’ drite nga kjo fitore. E për ta shtuar më shumë këtë bëhet shkak trajneri Erbim Fagu.

Tekniku i kryeqytetasve feston sot ditëlindjen dhe klubi me një postim në rrjete sociale i uron edhe 100 vite të tjera trajnerit të tyre. Pak festë te Tirana e cila nis përgatitjet për ndeshjen e rradhës ndaj Erzenit, të premten në ‘Arenën e Demave’ në shtëpinë e rivalëve të përjetshëm.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga