Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Te Egnatia nuk kanë fund shpërblimet, 1.5 milionë lekë të tjera në “arkat’ e rrogozhinasve

Shkruar nga NEWSPORT
Te Egnatia nuk kanë fund shpërblimet, 1.5 milionë lekë
Egnatia duke ngritur trofeun e Superiores

Egnatia padiksutim është skuadra e momentit në Shqipëri. Rrogozhinasit janë në “qiellin e shtatë” pasi këtë sezon ia dolën të fitojnë titullin kampion dhe Kupën e Shqipërisë, ndërsa do të luajnë një tjetër finale, atë të Superkupës ndaj Kukësit.

Një sukses i jashtëzakonshëm për ekipin e Edlir Tetovës, ku shpërblimet dhe premiot nuk kanë munguar. Kështu pas këtyre rezultateve një tjetër shpërblim shkon për kampionët.

Bashkia e Rrogozhinës ka vendosur të japë 1.5 milionë lekë për të gjithë ekipin e Egnatias për suksesin e arritur. Shumë kjo që motivon akoma më shumë lojtarët për pjesmarrjen e tyre në Champions League, ku do të debutojnë për herë të parë në një kompeticion të tillë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga