Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Skënderbeu dhe Vllaznia për prestigj, bie “pista” e Akademisë

Shkruar nga NEWSPORT
Skënderbeu dhe Vllaznia për prestigj, bie “pista” e
"Air Albania"

Skënderbeu dhe Vllaznia do të luajnë më 24 maj, sfidën e fundit për këtë sezon. Takimi luhet në “Air Albania” dhe nis prej orës 19:00.

Finalja e vogël e “Final 4” do të vlejë vetëm si ndeshje prestigji. Kjo pasi nuk vlen për asnjë objektiv vendi i tretë dhe katërt mes dy skuadrave.

Dhe pse nuk ka rëndësi rezultati, trajnerët respektiv janë shprehur se do të luajnë për fitore. Kështu mund të thuhet se bie pista e aktivizimit të lojtarëve nga Akademitë.

Vllazninë e eleminoi Egnatia në gjysmëfinalen e “Final 4”. Në anën tjetër Skënderbeu u mposht nga Partizani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga