Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Serxho Ujka “çmend” Superioren, ekipi kryeqytetas i shpall “luftë” Egnatias

Shkruar nga NEWSPORT
Serxho Ujka “çmend” Superioren, ekipi kryeqytetas i shpall
Serxho Ujka

Serxho Ujka padiksutim është një nga lojtarët më të mirë në Superiore në pozicionin e tij. Mesfushori falë paraqitjeve të bara me Laçin në kampionatin shqiptarë ka zgjuar interesin e disa ekipeve të Superiores.

Siç dihet tashmë prej ditësh, 25-vjeçari pëlqehet shumë nga Egnatia, kue Edlir tetova e dëshiron për të “blinduar” mesfushën para pjesmarrjes në Champions League. Por rrogozhinasit nuk janë të vetmit, pasi në garë për shërbimet e tij ka hyrë edhe Dinamo.

Madje “Blutë” kanë nisur kontaktet me kurbiansit për t’i bindur këto të fundit për të lënë të lirë mesfushorin. 25-vjeçari ka kontratë me kurbinasit deri në qershor të vitit 2025, të cilët në rast se vendosin të heqin dorë nga lojtari i tyre do të kërkojnë të mbushin “arkat”. Në këtrë sezon Ujka ka laujtur në 38 ndeshje, ku ka shënuar 5 gola dhe ka dhënë edhe 10 asiste.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga