Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Partizani dhe Tirana përplasen për stadiumin, çfarë do ndodhë me 2 klubet?

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani dhe Tirana përplasen për stadiumin, çfarë do
Partizani - Tirana

Shorti i Conference League u hodh sot në Nyon të Zvicrës. Skuadrat e Superiores u njohën me rivalët e tyre në turin e parë, ndërsa ndeshjet do të marrin jetë më 11 dhe 18 korrik.

Si Partizani dhe Tirana mendohet se do i luajnë ndeshjet si pritës në “Air Albania”. Diçka e tillë duket e pamundur për turin e parë, pasi të dyja klubet kryeqytetase luajnë më 18 korrik si skuadër pritëse.

Kujtojmë se Partizani është shortuar me klubin maltez të Marsaxlokk,  ndërsa Tirana me gjeorgjianët e Torpedo Kutaisi.  

Mbetet për t’u parë çfarë do ndodhë me 2 klubet. Opsion tjetër është “Elbasan Arena” që plotëson standardet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga