Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Nuk u dakortësuan për rinovimin, lojtari kryeqytetas ndan rrugët me Teutën

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk u dakortësuan për rinovimin, lojtari kryeqytetas ndan rrugët
Teuta

Harallam Qaqi është i larguari i parë nga Teuta. Mbrojtësit i ka përfunduar kontrarta dhe palët nuk kanë mundur të gjejnë marrëveshjen për rinovimin e saj.

Në këto kushte lotjari dhe klubi kanë vendosur të ndajnë rrugët mes tyre, ndonëse mungon zyrtarizimi nga palët. Sipas shtypit të shkruar bëhet me dije se 30-vjeçari ka tërhequr letrat nga durrsakët dhe tashmë kthehet në një opsion për ekipet e tjera të Superiores.

Në këtë sezon lojtari kryeqytetas ka luajtur me Teutën në 29 ndeshje. Në total 1843 minuta. Kujtojmë se ky është viti i 4-të radhazi për “Djemtë e Detit” që nuk marrin pjesë në kompeticionet europiane, teks mundën të siguronin mbijetesën dhe të shmangnin “Play-Out” vetëm disa javë para fundit të kamopionatit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga