Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Nis aventura europiane, UEFA i jep avantazh Partizanit, Tiranës dhe Vllaznisë

Shkruar nga NEWSPORT
Nis aventura europiane, UEFA i jep avantazh Partizanit, Tiranës dhe
Partizani - Tirana - Vllaznia/ Conference League

Klubet shqiptare janë njohur me kundërshtarët e tyre në turin e Parë të Conference League. Pikërisht në Nyon të Zvicrës, u vendosën çiftet e para.

Partizani do të përballet me skuadrën e Marsaxlokk nga Malta. Në anën tjetër Vllaznia peshkoi Valurin e Islandës. Tirana do të ndeshen sërish me një skuadër gjeorgjiane, pikërisht Torpedo Kutaisin.

Avantazhi për klubet shqiptare është se ndeshjet e para do të luhen në transfertë. Sfida e para luhen më 11 korrik, teksa ato të kthimit më 18 korrik. Duke qenë se takimet e kthimit luhet në shtëpi, skuadrat e Superiores do të kenë mbështetjen që u duhet për kalimin e turit. 

Më 11 korrik:

Torpedo Kutaisi – Tirana

Marsaxlokk FC – Partizani

Valur – Vllaznia

Më 18 korrik:

Tirana – Torpedo Kutaisi

Partizani – Marsaxlokk

Vllaznia – Partizani

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga