Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Lojtar kyç për Edlir Tetovën, titullari bojkoton Egnatian?

Shkruar nga NEWSPORT
Lojtar kyç për Edlir Tetovën, titullari bojkoton Egnatian?
 

Fernando Medeiros ka qenë lojtar kyç për Egnatian në 2 sezonet e fundit. Rrogozhinasit fituan 2 herë Kupën e Shqipërisë dhe u shpallën kampion duke shkruar historinë.

Pas fitimit të titullit, situata me brazilianin ishte e paqartë. Kryesia e klubit njoftoi se është nën kontratë.

Çfarë bie në sy nga miqësorja e fundit që u luajt është pikërisht mungesa e 28-vjeçarit në formacion. Skuadra ndodhet në Slloveni duke zhvilluar fazën përgatore në prag të ndeshjes me Borac Banja Luka në turin e parë të Champions League.

A po e bojkoton Fernado klubin e Egnatias? Akoma nuk mund të thuhet diçka me qartë, ndërsa duhet pranuar se është ndër më të preferuarit e trajnerit Edlir Tetova.

Foto nga ndeshja e fundit miqësore e Egnatias:

Lojtar kyç për Edlir Tetovën, titullari bojkoton Egnatian?
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga