Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

FOTOLAJM/ Nga “Loro Boriçi” te “Air Albania”, Osmani, Xhaferi dhe Takaj “ekzaminojnë” Egnatian si rival kryesor

Shkruar nga NEWSPORT
FOTOLAJM/ Nga “Loro Boriçi” te “Air Albania”,
 

Finalja e Kupës së Shqipërisë mes Egnatias dhe Kukësit ka mbledhur bashkë në tribunë mjaft figura protagoniste në futbollin shqiptar. Tefik Osmani, Alban Xhaferi dhe Ardian Takaj kanë vendosur ta ndajnë vendin bashkë në stadiumin “Air Albania”.

Kujtojmë se herën e fundit ishin në “Loro Boriçi”, ku me fitoren 1 me 5 ndaj Vllaznisë, Skënderbeu u fut në “Final 4”.

Sigurisht që objektivi kryesor është studimi i Egnatias si rival kryesor. Vetëm 5 ditë më vonë, Vllaznia luan Egnatias, pikërisht në “Air Albania” për gjysmëfinalen e “Final 4”.

FOTOLAJM/ Nga “Loro Boriçi” te “Air Albania”,
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga