Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

FOTO/ Lider te Partizani dhe në qendër të merkatos, ‘ylli’ i demave ftohet nga kombëtarja për miqësoret e qershorit

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Lider te Partizani dhe në qendër të merkatos,
Partizani

Archange Bintsouka padiksutim është një nga lojtarët më të mirë që Partizani ka në skuadër. Sulmuesi falë paraqitjeve të tij me demat ka mundur të sigurojë një vend në kombëtaren e tij.

Kështu 21-vjeçari do të jetë pjesë e Kongos për dy miqësoret e muajit mars. Lajmin e ka bërë të ditur vetë sulmesi nëpërmjet një postimi në “Insta-Story”, ku tregon se është pjesë e listës.

Kujtojmë se Bintsouka ka mundur të shënojë me kryeqytetasit 10 gola në këtë sezon. Ka luajtur gjithsej 30 ndeshje në këtë sezon.

FOTO/ Lider te Partizani dhe në qendër të merkatos,
Postimi i Bintsoukas

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga