Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

EMRAT/ 70% e titullarëve drejt largimit, humbja e titullit “tund” themelet e Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
EMRAT/ 70% e titullarëve drejt largimit, humbja e titullit
Partizani

Humbja e titullit kampion ka tundur themelet e Partizanit. Revolucioni do të në muajt e ardhshëm ku shumë lojtarë janë me valixhe në duar.

Nëse konsiderojmë vetëm titullarët e finales, rezulton që 70% e ekipit është me “valixhe” në duar. Kështu vetëm Qirko, Sembene dhe Mba nuk janë në plan për t’u larguar.

Atanaskoski, Sota, Murataj dhe Cara janë pa kontratë dhe nuk ka asnjë njoftim zyrtar për zgjatjen e saj. Lojtarë të tjerë si Rrapaj, Maguette, Bintsouka dhe Hadroj pritet të mbushin arkën e Partizanit.

Kujtojmë se Partizani do të luajë në turin e parë të Conference League. Kjo mund të frenojë disi shitjen e lojtarëve, që me hapjen e merkatos.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga