Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Egnatia dhe Partizani supersfida e javës, njihuni me statistikat mes dy klubeve

Shkruar nga NEWSPORT
Egnatia dhe Partizani supersfida e javës, njihuni me statistikat mes dy
Egnatia - Partizani

Egnatia dhe Partizani do të luajnë të dielën ora 15:00, supersfidën e javës 31-të. Rrogozhinasit mbajnë vendin e parë në renditjen e përgjithshme, ndërsa të kuqtë atë të tretë. 6 pikë i ndajnë, teksa kanë mbetur 6 ndeshje nga fundi.

Egnatia numëron vetëm 1 fitore ndaj Partizanit, që nga sezoni 2021/22. Partizani në anën tjetër gëzon 4. 7 të tjera kanë përfunduar barazim, ku dhe këtë sezon ka rënë në sy se 3 përballjet e Superiores janë mbyllur 1 me 1.

15 gola ka shënuar Partizani gjatë këtyre ndeshjeve, ndërsa Egnatia 12. Të dyja skuadrat kanë rezultatin 3 me 0 si fitoren më të thellë.

Parashikimi është mjaft i vështirë për këtë takim. Ashtu si mund të thuhet, që favorit ndoshta nuk ka. Nëse Egnatia luan dhe për barazim, Partizanit i bën punë vetëm fitorja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga