Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

E KRYER/ Rikthim pas 13 vitesh, Dinamo akord me ish-in e Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Rikthim pas 13 vitesh, Dinamo akord me ish-in e Partizanit
Aldo Teqja

Aldo Teqja do të jetë futbollisti më i ri i Dinamos. Portieri ka arritur akordin me klubin dhe së shpejti do të vijë firma në kontratë dhe zyrtarizimi në rrjete sociale.

Gardiani 29-vjeçar vjen as aventurës 1-vjeçare me Flamurtarin në Kategorinë e Parë ku luajti 29 ndeshje dhe mbajti 12 herë portën e paprekur. Për të do të jetë një rikthim në kryeqytet ku më parë ka mbajtur veshur fanellën e Partizanit, por një rikthim edhe te Dinamo nga ku ka dalë si futbollist.

Blutë e kanë nisur merkaton me zhurmë ku afrimi i parë ishte Bruno Dita i cili rikthehet pas disa vitesh në Superiore. Teqja do të jetë firma e dytë, ndërsa të tjerë pritet të vijnë në javët në vazhdim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga